Yeni Dünya Düzeninde Türkiye'nin Stratejik Hedefleri
Turizm

Yeni Dünya Düzeninde Türkiye’nin Stratejik Hedefleri

Bu Çin turizm için davetiye olarak abartılı, rüyaları süsleyecek, cennette imiş gibi hisler verecek çakma videoları mevcut.

Peyzajda Çin şu an dünyanın en iyisi olmuş durumda. Tasarım, akla hayale gelmeyecek bahçe, tabiat, eğlence parkı, kültür peyzaj vb., asıl önemlisi tiktok. Trump, Abd de tiktoku yasakladı. HUAWEI nin patronunun kızını gözaltına almıştı.. Biden bırakmış olabilir mi, bilmiyorum.
ABD nin silikon vadisinden yapay zeka, AR-GE ve çılgın projelerini Çine taşıyan şer akıl, yeni hesaplar peşinde..
Az gelişmiş, gelişmekte olan ülkeler ekonomilerinin belini bir türlü doğrultamazlar. Derdini halka anlatamayan liderler de seçim stresi altında, borçlanırlar bu iblislere..

İşte akıllı millet bu hileyi bilir ve oyunu bozar.. Milli ve yerli ürüne ağırlık verir, içinden varlıklı birliktelik sağlayacak zenginleşmenin yollarını arar, benim insanımız zengin olanını hemen hortumcu, hırsız, devlet destekli vatan haini ilan etmez.

Bir yol bir kuşak projesi hayata ne kadar geç geçerse iyi. Biz de her il, ilçe için ürün yelpazelerimize ayar çekeriz. Büyük, sanayileşmiş şehirlerde teknoloji gerektiren ürünleri Çin rekabetin hazırlarız.

Hatta şimdiden tüm Çin ürünleri masaya yatırıp, sadece Türkiye değil, Türki Cumhuriyetlerinde rekabet duygusunu, farkındalığını oluşturmak için üniversiteler bölümlerini açmalı..
Dijital vatandaşlık için Gaziantep üniversitesi ve Türki Cumhuriyetlerinde bir üniversite işbirliği ile başlatıldı.

Şer akıl, gelecekte Çin ve Türkler arasında birbirini kırdırma projesine sürpriz yapma zamanı.. Çin nüfus ağırlığı ile bizi yutacak gibi görülüyor, güney Afrika ve Osmanlı’nın doğal sınırlarını da dahil etmekten başka çare yok.

Yazar: Nurten Canbasoğlu

turkbirligi.com.tr Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir