Türkiye'nin Şu Anda Kudüs Diye Öncelikli Bir Meselesi Yoktur.
Kültür Sanat,  Politika,  Savunma Sanayi

Türkiye’nin Şu Anda Kudüs Diye Öncelikli Bir Meselesi Yoktur.

Türkiye’nin öncelikli meseleleri: Türk unsurlarının ciddi tehlike altında bulunduğu; Kıbrıs, Suriye, Irak, İran, Balkanlar, Azerbaycan Türkleri, Türk cumhuriyetleri ve Avrupa’daki Türk vatandaşlarıdır.

Bilinen geçmiş tarihte, başka hiçbir Ulus; Kudüs ve İslam dünyası için Türk milleti kadar Şehit vermemiş, şehadet şerbeti içmemiştir.

Buna başta Araplar dahil olmak üzere tüm Müslüman ülkeleri, Müslüman ulusların tümü dahildir.

Filistin bölgesi, Gazze ve Kudüs için Arap ülkeleri kıllarını dahi kıpırdatmadıkları gibi hemen hemen tümü, İsrail ile yandaş olmak, paydaş olmak için birbirlerini ezmektedirler.

Kudüs’te yeniden Türk evladının şehadetini isteyen malum Arap seviciler, önce Araplarla ilgili bu sorunun cevabını vermelidirler..

Sonra da Girit Adası’nda, Yunanlılarla beraber Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı toplanan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Suudi Arabistan hava kuvvetlerinin orada düşmanca buluşlarının cevabını aramalıdır.

Türkiye siyasi ve askeri güç olarak bundan sonra öncelikle Türk dünyasını ön plana alıp güçlendirmeli ve bu güçlenen Türk dünyası ancak bundan sonra İslam coğrafyasına destek olmalıdır.

Bunun dışında uygulanacak tüm askeri ve siyasi çalışmalar hüsranla sona erecektir..
Türkiye Cumhuriyeti’nin yüksek menfaatleri bunu gerektirmektedir
Bu çok açık ve net ortaya çıkmıştır

Gerisi teferruattır vesselam

Yazar: Mahir ÖZEL

turkbirligi.com.tr Kurucusu

Bir yorum

  • Yavuz Nalçakar

    Osmanlıda bu güne bizi arkadan vuran Araplar değilmi..Hani müslüman hani araptan dostlar.Gecın bunların dostluğunu..
    Türkün Türkten başka dostu yok.Eyyy Türk milleti unutmayalım..Turgut Özal,Adnan Kahveci,Eşref Bitlis paşa ve en son 4.Aselsan gencimiz.daha bir çok şehitlerimiz. Bunları unutmayalım

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir