Genel

Rauf Denktaş’ı Rahmetle Anıyoruz

Bugün Rauf Denktaşın aramızıdan ayrılışının 11. Yıl dönümüdür.

“Türk askerini adaya getiren lider” olan ve Kıbrıs’ta Türklüğün şerefi ile Kıbrıs Türk halkının özgürlüğünü ve egemenliğini koruyan, Kıbrıs’ın bir Helen adası olmasını önlemek amacıyla dava arkadaşlarıyla birlikte başlattığı o büyük ve destansı direniş, mücadele azmi ve kararlı tutumu asla unutulamaz.

Onun önderliğinde yürütülen bu direnişle Kıbrıs’ın bir Helen adası olması önlenirken, Kıbrıs Türk halkı özgürlüğüne, bağımsızlığına, kendi vatanına ve devletine kavuşmuştur.

Kıbrıs Türk halkı ve Türk Dünyası bu büyük lidere minnettardır.

Kuruluşunda ve temellerinde büyük emeği, alın teri ve destansı mücadelesi bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bağımsızlığında Şehit olan yol arkadaşları ve askerlerimize söylemek isteriz ki; Sizler rahat uyuyunuz çünkü bize en büyük emanetinizdir bu Türk devleti .

Azerbaycan Diaspora Bakanlığı KİAMP-Türkiye Cumhuriyeti Genel Koordinatörlüğü ve bünyesindeki Karabağ Azerbaycan’dır Koordine Etme derneği olarak, bağımsız KKTC için hayatını ortaya koyan dünya Türklüğünün Milli Kahramanı KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı, vefatının 11. yıl dönümünde rahmetle, minnet ve şükranla anıyoruz.

Saygılarımızla,

Azerbaycan Diaspora Bakanlığı

KİAMP-Türkiye Cumhuriyeti Genel Koordinatörlüğü İletişim Başkanlığı

Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr Elvin ABDURAHMANLI

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir