Genel

KİAMP-T.C Genel Koordinatörlüğü TDT-Türk Devletleri Teşkilatı Ticaret ve Ekonomide Sorumlu 12. Bakanların Basına ve Halka kapalı Toplantısına ve DTİK-Dünya Türk İş Konseyinin 10. Kurultayına Katıldı.

TDT-Türk Devletleri Teşkilatı Ticaret ve Ekonomide Sorumlu 12. Bakanların Basına ve Halka kapalı Toplantısına ve DTİK-Dünya Türk İş Konseyinin 10. Kurultayına KİAMP-Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu Türkiye Genel Koordinatörü ve Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr. Elvin ABDURAHMANLI kurum başkanı olarak katılım sağlamıştır. DTİK, DEİK-Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu desteğiyle İstanbul Haliç Kongre merkezinde düzenlenen kurultaya TDT-Türk Devletleri Teşkilatına üye devletlerin Bakanları, Devlet başkanları, Resmi devlet görevlilerinin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’IN katılımıyla gerçekleştirildi. KİAMP-Türkiye Cumhuriyeti Genel Koordinatörü Dr Elvin ABDURAHMANLI farklı Devlet Bakanları ve katılımcı Devletlerin resmileri ile bir sıra bire bir resmi görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler sonrasında KİAMP-T.C Genel Koordinatörü DTİK tv-e T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’IN “5 Devlet 1 Diaspora” ifadesi ile Azerbaycan Diasporasının Türkiyede ve dünyadaki faaliyetleri hakkında ve özellikte 2. Karabağ savaşı ve sonrasındaki dönemdeki Azerbaycanın Diaspora projeleri ile ilgili röportaj vermiştir.

KİAMP- T.C Genel Koordinatörü ve Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr Elvin ABDURAHMANLI kurumu temsilen aşağıdaki devlet görevlileri ile görüşme sağlamış ve Azerbaycan Cumhuriyetinin Diaspora Faaliyetleri hakkın bilgi vererek devlet erkanı ile konu üzerinde istişare etmiştir.

KKTC-Dışişleri Bakanı Tahsin ERTUĞRULOĞLU

Gagauz Özer Cumhuriyeti Başkanı Evgeniya Gutul hanım

TDT-Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Büyükelçi Kurbanıçbek ÖMÜRALİYEV

Bosna Cumhurbaşkanı Merhum Aliye İzzetbegoviçin kızı Sabina İzzetbegoviçin

 Azerbaycan Diaspora Bakanlığı Bakan yardımcısı Valeh HACIYEV

T.C Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer BOLAT

KKTC Cumhurbaşkanı Danışmanı Gökhan GÜLER bey

TBMM üyesi Şamil AYRIM bey

 TDT-Türk Devletleri Teşkilatı Basın Sekreteri Kahraman HALİSÇELİK

Kazakistan Cumhuriyeti Milli Ekonomi Bakan Yardımcısı Abzal ABDİKARİMOV

Türkiye “Avrupa Konseyi Başkanı Aziz Şahin,
Başkan yardımcısı Cafer ŞAHİTAŞ

Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr Elvin ABDURAHMANLI

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir