Genel

KİAMP-T.C Genel Koordinatörlüğü heyeti 5. Savunma Sanayi Forumuna Katıldı.

İstanbulda Savunma Bakanlığı, “SAHA İstanbul” desteği ile Swissotel de düzenlenen 5. Savunma Sanayi Buluşmaları Forumu gerçekleşti.

Gerçekleşen foruma KİAMP-Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu Türkiye Cumhuriyeti Genel Koordinatörü ve Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği başkanı Dr. Elvin Abdurahmanlı kurumu temsilen katılım sağladı. Gerçeklen forumda KİAMP-T.C Genel Koordinatörü Dr. Elvin Abdurahmanlı Türkiyenin yerli medya kurumlarına bu tür forumların sıklıkla düzenlenmesi gerektiğini ve Türkiyenin son 20 yıllık istikrarlı bir şekilde savunma sanayisi açısından büyük ilerlemeler kaydettiğini önümüzdeki yıllardada Türkiyenin bu alanda başarılarının artacağını vurguladı.

Nitekim son dönemde Türkiyenin yerli ve milli yapım BMC araçları , TCG Anadolu L400 gemisi, Altay tankı, HÜRJEY, KAAN Baraktar SİHA-İHA ve güdümlü füze Atmaca gibi yerli ürerimle savunma sanayi alanındada yer edindiğini ifade ede biliriz. Türkiye açısından gerekse de Türk devletleri açısından ortak diplomatik, askeri ve stratejik İlişkilerin ilerlemesine yön vereceği ve Türk devletlerinin ortak savunma sanayesine yön verecektir. Bu gibi forumların Türk devletleri kapsamında düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

KİAMP-Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu T.C Genel Koordinatörü Dr Elvin Abdurahmanlı kurum adından 5. Savunma Sanayi Buluşmaları Forumunda Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayi alanındaki şirket sahipleri ile ve programa katılan katılan aşağıdaki devlet Erkan’ı üyeleri ile görüşme sağlamıştır:

Türkiye Cumhuriyeti Savunma Bakanı Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi bey

SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar

Roketsan Genel Müdürü Murat Ekinci bey

BMC İcra Kurulu Başkanı Prof.Dr.Murat Yalçıntaş

Savunma Sanayi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Kaya

Beykoz Üniversitesi İYBF Danışma Kurulu Üyesi Tarkan Deniz

Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr Elvin ABDURAHMANLI

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir