Genel

Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu 2 Yaşında!

Karabağ Azerbaycan’dır! Ulusal Platformu – 2. yılını kutluyor.
2 sene önce, Karabağ gerçeğini uluslararası topluma iletmek için “Karabağ Azerbaycan’dır!” Milli Platformu Azerbaycan Diaspora Bakanlığı tarafından oluşturuldu.
Bu yolda yanımızda olan, bize destek olan, gruplarımıza katılan, paylaşan, gerçek sesimizi dünyaya duyurmada sesimizi duyuran, dünyanın dört bir yanında yaşayan tüm hemşerilerimize ve Türk kardeşlerimize teşekkür ederiz!
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyevin Avrupa’nın merkezindeki tarihi zirvede işgalci ülke olan Ermenistan’ın Başbakanına verdiği tarihi dersten esinlenerek, Karabağ’ın “Azerbaycan Diaspora Gönüllüleri” ve genç diasporanın ortak girişimiyle Karabakh is Azerbaijan! Türkçede Karabağ Azerbaycan’dır ibaresiyle Milli Platform kuruldu. Bu Platformda amaç, Karabağ gerçeğini uluslararası topluma aktarmaktır.

Karabakh is Azerbaijan! -“Karabağ Azerbaycan’dır!” Açıklamasının tüm dünyada kabul görmesi, ülkemizde ve yurt dışında yaşayan Azerbaycan gençliğinin Anavatanımızın tanıtımı için seferber edilmesini organize etmekbu platformun vizyonlarından biri idi ve Azerbaycan Diaspora Bakanlığı Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu Türkiye Genel Koordinatörlüğü ile birlikte bu gerçekleşti. Belirtilmesi gereken bir husus ise bizler birlikte daha güçlüyüz!

Karabakh is Azerbaijan!

Saygılarımızla:

KİAMP-Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu Türkiye Genel Koordinatörlüğü İletişim Başkanlığı

Kaynak: Azerbaycan Diaspora Bakanlığı

Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr Elvin ABDURAHMANLI

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir