Genel

Karabağ Azerbaycandır Milli Platformu T.C Heyeti İstanbul Valiliğine Resmi Ziyaret Gerçekleştirdi

KİAMP- Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu T.C Genel Koordinatörlüğü Heyeti İstanbul Valiliğine Resmi Ziyaret Gerçekleştirdi.

KİAMP-Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu T.C Genel Koordinatörlüğü bünyesindeki Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr. Elvin ABDURAHMANLI ve Koordinatör Yardımcısı Dr. Caner KARAKUŞ ile birlikte İstanbul Valiliği Vali Yardımcıları Vali Dr. Hasan HÜSEYİN CAN ve Vali Nail ANLAR  beyleri İstanbul Valiliğindeki makamına nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır. Sayın İstanbul Valiliği Vali Yardımcıları Vali Dr. Hasan HÜSEYİN CAN ve Vali Nail ANLAR valilerimize kurumumuz olarak kendilerini ağırladığı için şükran ve minnettarlığını bildiren KİAMP-T.C Genel Koordinatörü ve Dernek Başkanı Dr. Elvin ABDURAHMANLI görüşme esnasında Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin son dönemdeki ortak faaliyetlerinin Türk dünyası için önemini vurgulamış ve Şuşa Beyannamesinin bu ilişkilerin en bariz örneği olduğunu ve Azerbaycan ile Türkiye arasındaki stratejik ilişkilerin Zengezur perspektifinde büyük ipek yolu kapsamında aynı ortak hedefi içerdiğini ifade etmiştir.

Konuşma esnasında Karabakh is Azerbaijan Milli Platformunun T.C Genel Koordinatörlüğünün Türkiyedeki faaliyetleri, vizyon ve misyonu ifade edilmiş ve kurumun gelecek faaliyetleri planları hakkında istişare gerçekleştirilmiştir. İstanbul Valiliği Vali Yardımcıları Vali Dr. Hasan HÜSEYİN CAN Azerbaycanın Türkiye halkı için ayrı bir öneme sahip olduğunu,  ülkeler arasındaki resmi ilişkilerin diplomatik alandan kardeşlik seviyesine çıkması dünyada bir ilk olduğunu ifade etmiştir. İstanbul Valiliği Vali Yardımcısı Nail ANLAR konuşmasında Azerbaycan Diasporasının dünyadaki aktif faaliyetlerinin taktire şayan olduğu ifade ederek, KİAMP-Karabakh is Azerbaijan Milli Platformuna başarılar dilemiştir. Resmi görüşme hatıra fotoğrafı ile sonlandırılmıştır.

Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr Elvin ABDURAHMANLI

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir