Genel

İstanbul-Azerbaycan Kültür Merkezinin Açılması İçin Oy Kampanyası Daveti

KİAMP-Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu T.C Genel Koordinatörlüğü ve Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği kararıyla İstanbul’da Azerbaycan Kültür Merkezinin Açılması için oy verme kampanyası başlatılmıştır. Desteğimizi esirgemeyelim!

KİAMP-Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu T.C Genel Koordinatörlüğü ve Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneğinin 01.04.2024 kararıyla İstanbul’da Azerbaycan Kültür Merkezinin Açılması için oy verme kampanyası başlatılmıştır. Gerekli oy çokluğu toplandığı takdirde Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına ve Türkiye Cumhuriyetinin gerekli mercilerine başvuru yapılacaktır. Kültür Merkezinin açılması iki devletin ilişkilerinin diplomatik seviye dışında kültürel boyuta taşıyacağına inanıyoruz.  İlaveten de İstanbul gibi metropol bir şehirde Azerbaycan Kültür merkezinin açılmasıyla yeni iş imkanları ile birlikte gençlerimizin karşılıklı kültürel diplomasisine katkı sağlayacağı şekilde sosyal aktiviteler, konferans ve paneller gerçekleştirilecektir. 

Değerli Türk dünyasından vatandaşlarımız sizlerden ricamız Türkü, Azerbaycanlısı, Lazı, Çerkesi, Kazağı, Özbeki demeden oy vermeye katılım sağlamanızı rica eder ve sizlerin desteğinizi bekleriz.

Sizlerinde desteği ile gerekli oy çoğunluğuna sizlerin sayesinde ulaşacağımıza  güvencimiz ve inanımız tamdır. Oy başvuru formu ektedir:

⬇️

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe77DpONtCz1XTLskvDb3jhzcuUi_ACRvGZcwt473pKPG7Mtg/viewform?usp=sf_link

⬆️

Saygılarımızla: 

KİAMP-Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu T.C Genel Koordinatörlüğü İletişim Başkanlığı 

Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr Elvin ABDURAHMANLI

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir