Hakkımızda

Türk Birliği
Türk Birliği

Türk Birliği 7 Eylül 2015 tarihinde, Türkiye’de okuyup ve yetişmiş, Kürşat Keskin tarafından planlanmış ve Samsun’da kurulmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili yasaları çerçevesinde, bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulan Türk Birliği dünyanın çeşitli ülkelerinde yüksek eğitim görmüş Türk akademisyenler ve araştırmacıları organize ederek bilimsel araştırma ve kültürel alanlarda faaliyet göstermektedir.

Türk Birliği’nin Misyonu:

  1. Türk aydınları arasındaki iş birliğini arttırmak, dünyadaki Türklerin bilinçlenmesi için hizmet eder.
  2. Türklük milli ruhunu ve Türklük milli benliğini korumak için hizmet eder.
  3. Türklerin ihtiyaç duyduğu alanlarda bireylerin yetişmesi için hizmet eder.
  4. Dünyanın her noktasında bulunan, yardıma ihtiyaç duyan Soydaşlarımızın dünyanın her yerinde bulunan üyelerimiz tarafından yardım eder.
  5. Amacımız turkbirligi.com.tr Global Türk ağına çevirmektir. Bu sayede Dünyanın her noktasındaki Soydaşlarımıza ulaşır ve dayanışma içinde Dünyada daha büyük söz hakkına sahip oluruz.

Türk Birliği Vizyonu:
Türk ağı oluşturup topluluğu kurmak, onu geliştirerek Dünya çapında derneğe dönüştürmek, ve Türk soydaşlarımızın ihtiyaç (yardım) duyduğu alanlara yönelik bireyleri eğitebilecek kapasiteye sahip olmaktır.

Akademinin Kurumsal Yapısı:
Türk Birliği hiç bir ekonomik alt yapıya sahip olmadığı halde, hiçbir teşkilat veya devletlerden yardım almaksızın yine de vatan sever Türk soydaşları bilim adamları ve aydınlarının birlikte çalışmalarını elde ederek, kutsal Türk Birliği varlığının korumak için çaba göstererek görevini yerine getirmektedir.

turkbirligi.com.tr ise 10.06.2020 açılmıştır.

İletişim

Çağımızın en hızlı en çok kullanılan iletişim araçlarından olan Telefon veya WhatsApp’tan 05305607498 iletişime geçip yazılarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.