Büyük Türk Birliği Yolunda : Azerbaycan vatan topraklarının işgalden kurtarılma zaferi kutlu olsun
Politika

Büyük Türk Birliği Yolunda : Azerbaycan vatan topraklarının işgalden kurtarılma zaferi kutlu olsun

Vatan topraklarını işgalden kurtarmak için AZERBAYCAN Türkü bir zafer kazandı; Gazi Paşa’mın yolunda giderek…
Bu zafer bireysellik sınırlarının çok ötesindeki bir mefkurenin sönmeyen ateşinin yalazıdır. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev zaferin sadece sembolü olabilir.
Otuz yıl süren işgali kaldırmak, Türk birliğini ifade eden “Turan” ülküsünün yeniden şahlanışıdır bu zafer…
*
Yüz yıl önce işgal edilmiş Anadolu’yu kurtarma çabası “Kafkas İslam Ordu’sunu kurmakta arayan kahramanlar bugün de anılıyor. Türk milleti özünü unutmaz; ne şehit Enver Paşa’yı ne de “Kafkas İslam Ordusu” Komutanı Nuri Paşa’yı unutur…
1918 de Bakü’den çekilen Türk ordusu, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in hedeflerinden birini hatırlatmak için yeniden Bakü’de..
“Büyük Turan” fikrini benimseyen ve bu yolda bir nefer olan, “Ben Atatürk’ün askeriyim” diyen Elçibey’i, “Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez” diyen Mehmet Emin Resulzade’yi de unutmadı. Unutulan bir bilge kişi, düşünce adamı “Sosyalist Turan Devleti” kurma ideali için hayatını feda eden Mirseyid Sultan Galiyev’ de hatırlanmalı, sahip çıkılmalıdır!
Azerbaycan vatan topraklarının işgalden kurtarılma zaferi kutlu olsun. Can veren şehitlerimizin ruhları huzur içinde, gazilerimiz esenlikte olsunlar.
Ne mutlu Türküm Diyene.

Ramazan Demir (10.12.2020)

turkbirligi.com.tr Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir