Genel

Boğazlıyan Kaymakamı Milli Şehit Kemal Bey İstanbul’da Anıldı

Anadolu Aydınlar Ocağı ve Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen Boğazlıyan Kaymakamı Milli Şehit Kemal Bey İstanbul’da ki mezarı başında Anıldı.

Anım programına Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu T.C Genel Koordinatörlüğünün Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği de katılım sağlamıştır. Açılış konuşmasını Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek gerçekleştirilmiştir.
Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr. Elvin Abdurahmanlı verdiği röportajda Boğazlıyan Kaymakamı Milli Şehit Mehmet Kemal Bey dönemin sözde mahkemesinin haksız kararıyla, 8 Nisan 1919 tarihinde sözde Ermenilerinin tehciri sırasında suiistimalde bulunduğu ve öldürme olaylarına göre hapis edilmesi ve 10 Nisan’da idamı hainlerin yaptığı ve aldığı karardır. Bir Türk milliyetçisi ve devlet adamının idamı haksız bir karar olduğu gibi şehidimiz halen bizlerin gönlünde kalmıştır ve ebediyen kalacaktır. Bu vesile ile Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu T.C Genel Koordinatörlüğü olarak milli şehidimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz! ifadelerini kullandı.

Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr Elvin ABDURAHMANLI

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir