Genel

Azerbaycan’dan Destek mesajı: Orman Yangınları İçimizi Yakıyor!

Türkiyenin Yanındayız!

30.07.2021

    Üzülerek belirtmek isteriz ki, Türkiye’nin 10 ilindeki bilerek ve kasten yakılan ve halen süren orman yangınları Azerbaycan Cumhuriyet Diaspora Bakanlığı KİAMP Koordinatörlüğü ve AGİH STK olarak bizleri de derinden üzmekle beraber endişe duydurmaktadır. Bilinçli şekilde kasten yakılan ormanlar doğaya, ormanlardaki canlıya ve biz insanlara karşı yapılan Eko Terör olduğunu belirtmek isterim. Kurum olarak bu ekolojik terörün faillerinin yakalanmalarını ve Türkiye Cumhuriyet Kanunları gereğince yargılanmalarını istiyoruz. Azerbaycan’a bağlı bir kurum olarak olarak her türlü desteğe hazır olduğumuz beyan eder ve Antalya Manavgat ilçesi, Mersin illerinde gönüllü Azerbaycan gençlerinin yangını kontrol altına almada gönüllü destek verdiklerini kamuoyuna duyurmak isterim. Azerbaycan Dışişleri Bakanı Sn: Ceyhun Bayramovun dediği gibi bizlerde tekrar-tekrar vurgulamak istiyoruz ki, Kardeş̧ Azerbaycan’ın her zaman Türkiye’nin yanında olacağını belirtmek isterim. Azerbaycan Cumhurbaşkanının kararıyla aşağıdaki yardımlar gönderilmiştir:

Azerbaycan Özel Durumlar Bakanlığı olan FHN tarafından 500 kişilik ekip ve yangından zarar görer aileler için çadır ve gida ihtiyaç malzemeleri gönderildi.

18 Helikopter,

3 Milyon dolar mali destek,

40 Ambulans,

50 İtfaiye aracı.

İlaveten de 1 adet amfibi Yangın söndürme uçağı 30 Temmuz 2021 gecesinden itibaren Kardeş Türkiye’ye yardım için yangın arazilerinde çalışmaktadır! 500 kişilik bir ekip Türkiye’ye orman yangılarıyla mücadelede canlarını ortaya koyarak aktif olarak çalışmaktadır!

Saygılarımla:

KİAMP Türkiye Genel Koordinatörü Diplomasi ve İstihbarat Uzmanı

                                                                                           Dr adayı Elvin ABDURAHMANLI

Bu görselin boş bir alt özelliği var; dosya ismi: whatsapp-image-2021-08-01-at-15.40.35.jpeg

Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr Elvin ABDURAHMANLI

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir