Genel

AZERBAYCAN-KKTC Arasında Diplomatik Dostluk Teması

Azerbaycan Diaspora Bakanlığı Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu Türkiye Genel Koordinatörümüz, Sn Dr. Elvin ABDURAHMANLI ve Başkan yardımcımız Sn Dr. Caner KARAKUŞ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu, Seniha Birand Çınar hanım ve Konsolos Çağrı KALFAOĞLU ile 15.09.2021 tarihinde makamında resmi görüş̧ gerçekleştirdi. Görüş esnasında, Azerbaycan ve KKTC arasındaki Diplomatik ilişkiler ve kardeşlik ilişkileri üzerine konuşmalar gerçekleşti.

Koordinatör Sn Elvin ABDURAHMANLI: ‘KKTC’nin mavi vatan olarak Azerbaycan halkı içinde önem arz ettiğini ve KKTC ile Rum kesimi arasındaki sorunun kısa zaman içerisinde diplomasi ile karşılıklı şekilde iki tarafında uzlaşmacı olarak barış ve istikrar zemini altında olumlu sonuçlanması temennisinde bulundular’.

Dr Elvin Abdurahmanlı KKTC Azerbaycan’nın Özerk bölgesi olan Nahçivan Özerk Cumhuriyeti yönetimi başkanı, Haydar Aliyev tarafından 1992, yılda tanındığını kısa zaman içerisinde ise Azerbaycan Cumhuriyeti tarafından devlet statüsünde tanınacağını temenni ettiklerini belirttiler.

Yapılan resmi görüş ile Azerbaycan ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki dostluk bağları tazelenmiş bulundu.

Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr Elvin ABDURAHMANLI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir