Ekonomi,  Genel,  Kültür Sanat,  Politika

7. ULUSLARARASI MAVİ KARADENİZ KONGRESİ: BARIŞ, GÜVENLİK VE İŞ BİRLİĞİ KONGRESİNDE AZERBAYCAN KİAMP Başkanının Akademik Azerbaycan Bildirisi!

İstanbul’da düzenlenen 7. ULUSLARARASI MAVİ KARADENİZ KONGRESİ: BARIŞ, GÜVENLİK VE İŞ BİRLİĞİ kongresinde Azerbaycan Cumhuriyeti Diaspora Bakanlığı Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu Türkiye Cumhuriyeti Genel Koordinatörü ve Karabağ Azerbaycan’dır Koordine Etme derneği başkanı Dr adayı Elvin Abdurahmanlı katılımcı bilim adamları önünde ‘‘Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütünün Enerji Politikasında Azerbaycan Cumhuriyetinin Rolü’’ isimli akademik çalışmanın sunumu yapmıştır.

7. ULUSLARARASI MAVİ KARADENİZ KONGRESİ: BARIŞ, GÜVENLİK VE İŞ BİRLİĞİ kongresine Devlet adamları ve bilim adamlarının yanı sıra Azerbaycan Cumhuriyeti Milletvekili Vugar Bayramov, Tümamiral Cihat Yaycı, Bulgaristan Avrupa Parlamentosu üyesi İvo Hristov, Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu temsilcilerinin de katıldığı uluslararası kongrenin açılışını Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptı.

Etkinliğin sonunda Kafkas Araştırma Vakfı Başkanı Aliaddin Yalçınkaya ve Yusuf Cevahir, Azerbaycan’ı temsilen Koordinatör Elvin Abdurahmanlı’ya plaket ve hatıra hediyesi taktim ederek teşekkürlerini bildirdiler. Koordinatör Elvin Abdurahmanlı Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütünün Enerji Politikasında Azerbaycan Cumhuriyetinin Rolü isimli akademik bildiride Azerbaycan Cumhuriyetinin 1995 yılından günümüze kadar Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütündeki faaliyet yılları dahilinde örgüte 4 dönem başkanlık ettiği ve tarım enerji, bilgi ve iletişim, teknoloji, gümrük, çevre, ulaştırma, bilimsel araştırma gibi birçok alanda aktif şekilde faaliyet gösterdiğini ifade etmiştir.

Karabağ Azerbaycandır Koordine Etme Derneği Başkanı Dr Elvin ABDURAHMANLI

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir